Aktualności

Sprawdź co nowego w Ośrodku Szkoleniowym NaviGate. W tym dziale prezentujemy fotorelacje ze szkoleń, nowości z naszej oferty, informujemy o aktualnych promocjach, a także o interesujących wydarzeniach związanych z branżą GIS i geodezyjną, a także bezzałogowymi statkami powietrznym (dronami).

Jeśli chcesz być na bieżąco, subskrybuj bezpłatny newsletter NaviGate, w którym wysyłamy najważniejsze informacje z branży drogą e-mailową.

Listę szkoleń, cenniki i harmonogram znajdziesz w katalogu szkoleń.

Instrukcja operacyjna Operatora SBSP

Zarządzasz organizacją zrzeszającą personel lotniczy? Prowadzisz działalność lotniczą z wykorzystaniem SBSP?  Pamiętaj o obowiązku posiadania Instrukcji Operacyjnej zgodnie z wymogami Rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2019/947 z dnia 24 maja 2019 r. w sprawie przepisów i procedur dotyczących eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych.

Grupa leśników z RDLP Radom zasiliła szeregi pilotów BSP

Instruktorzy Navigate po raz kolejny przeprowadzili szkolenie dla dużej grupy pracowników Lasów Państwowych.

Aktualizacja przepisów dotyczących bezzałogowych statków powietrznych

11 maja 2023 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował nowe wytyczne Prezesa ULC dotyczące Krajowych Scenariuszy Standardowych, tak zwanych NSTS-ów.

Kompleksowy cykl szkoleń dla Tauron Ciepło Sp. z o. o.

Pracownicy Tauron Ciepło Sp. z o. o. uzyskali certyfikowane licencje pilotów drona kategorii szczególnej NSTS-06.

Firma NaviGate została oficjalnym dystrybutorem oprogramowania UgCS

UgCS jest zaawansowanym systemem umożliwiającym planowanie oraz nadzorowanie w czasie rzeczywistym realizacji misji bezzałogowych statków powietrznych.

Nowi piloci BSP w RDLP Toruń

Instruktorzy Navigate wyszkolili pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego do wykonywania w polskiej przestrzeni powietrznej operacji lotniczych bezzałogowymi statkami powietrznymi

Uzyskaj nawet 100% dofinansowania na szkolenie z NaviGate!

Państwowy Urząd Pracy uruchomił pulę środków z Krajowego Fundusz Szkoleniowego (KFS) na rok 2023, które możesz wykorzystać w Ośrodku Szkoleniowym NaviGate.

Szkolenie NSTS studentów UJ

Zakończyliśmy kolejne szkolenie studentów Uniwersytetu Jagielońskiego

Ważna informacja!

W dniu 16 grudnia firma NaviGate będzie nieczynna. Na wszystkie wiadomości odpowiemy w najbliższy poniedziałek – 19 grudnia. Za utrudnienia przepraszamy!

10% rabatu na szkolenie z Zastosowania dronów w rolnictwie

Zarejestruj się na najbliższe szkolenie, które odbędzie się 14 – 15 listopada w Krakowie, a otrzymasz 10% rabatu.

Zapraszamy na Dni Otwarte NaviGate już 26.10 w Krakowie

Zapraszamy na bezpłatne Dni Otwarte - NaviDay, które odbędą się 26 października w Krakowie. W trakcie wydarzenia będzie można przetestować innowacyjne urządzenia pomiarowe uznanych marek tj. DJI Enterprise (w tym premierowy dron DJ Mavic 3 Enterprise!), Spectra Geospatial, Trimble, Pix4D czy SHARE.

Szkolenie NSTS dla pracownikaów PKP S.A.

Dziesięciu nowych członków personelu lotniczego w kategorii Szczególnej NSTS_06 w firmie PKP S.A. Letnie szkolenia w znakomitej lokalizacji w towarzystwie świetnej pogody, doskonałe warunki do lotu i wspaniała atmosfera. Gratulujemy pilotom i życzymy bezpiecznych misji nad infrastrukturą kolejową.

Szkolenie NSTS dla pracowników PGL LP RDLP Toruń

Personel lotniczy w RDLP Toruń może się pochwalić rekordową liczbą wyszkolonych członków w kategorii SBSP. Poprowadziliśmy już 6. edycję szkoleń w Solcu Kujawskim.

Bezzałogowe Statki Powietrzne – zasady prowadzenia szkoleń i egzaminowania

W związku ze stopniowym wdrażaniem przepisów prawa unijnego dotyczącego użytkowania bezzałogowych statków powietrznych w ogólnodostępnej przestrzeni powietrznej, uległy zmianie zasady prowadzenia szkoleń i egzaminowania.

Oprogramowania fotogrametryczne – które wybrać? Zobacz webinarium

Zapraszamy do obejrzenia webinarium, podczas którego zostają omówione popularne oprogramowania do fotogrametrii.

Sprawdź nowe terminy szkoleń z fotogrametrii niskiego pułapu, kategorii „szczególnej” i „otwartej”

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi terminami szkoleń, które odbywają się w trybie stacjonarnym lub online. Wybrane szkolenia najwcześniej odbędą się już w lutym.

Nowość! Szkolenie z Zastosowania dronów w inspekcji termowizyjnej

Stosuj drony w pozyskiwaniu danych obrazowych IR/LWIR oraz inspekcji i inwentaryzacji urządzeń przemysłowych i OZE. Szkolenie odbywa się stacjonarnie w Krakowie lub online.

Uzyskaj certyfikat kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi terminami na szkolenia online z kategorii "szczególnej", które odbędą się już w styczniu 2022 r.

Firma NaviGate otrzymała status złotego partnera „Gold Partner” DJI Enterprise

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy status złotego partnera „Gold Partner” DJI Enterprise, który jest najwyższym wyróżnieniem dla dystrybutorów tej marki.

Sprawdź nowe terminy szkoleń

Zachęcamy do zapoznania z nowymi terminami szkoleń z kategorii „szczególnej”, „otwartej” i specjalistyczne, które zostały zaplanowane na czerwiec oraz lipiec.

Zobacz webinarium z nowego systemu LiDAR – DJI Zenmuse L1

Zachęcamy do obejrzenia ostatniego webinarium na temat DJI Zenmuse L1 - systemu LiDAR, który jest już dostępny w naszej ofercie.

Nowość! Szkolenie online z Zastosowania systemu LiDAR z bezzałogowych statków powietrznych

Absolwent szkolenia pozna zastosowanie oraz możliwości pozyskiwania danych 3D ze skanerów laserowych z bezzałogowych statków powietrznych.

Nowy system LiDAR – DJI Zenmuse L1. Webinarium (27 maja o godz. 10:00)

Zapraszamy na webinarium z DJI Zenmuse L1, które odbędzie się już w czwartek (27 maja) o godz. 10:00. Webinarium jest bezpłatne dla zarejestrowanych uczestników.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty (online) z Pix4Dfields. Już 18 marca

Warsztaty z Pix4Dfields w trybie zdalnym odbędą się 18 marca (w czwartek) o godz. 09:30 na platformie ZOOM. Wydarzenie jest bezpłatne dla zarejestrowanych uczestników.

Zaktualizowana oferta Ośrodka Szkoleniowego NaviGate

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą Ośrodka Szkoleniowego NaviGate. Nasza oferta została podzielona na szkolenia z kategorii „Szczególnej”, „Otwartej”, szkolenia specjalistyczne, a także egzamin „A2”.

WEBINARIUM. Weź udział w premierze DJI Zenmuse P1 & L1 oraz YellowScan Mapper

Premierowe webinarium już we wtorek, 2-ego lutego o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy!

Otwieramy Oddział NaviGate Warszawa

Firma NaviGate bliżej klientów z Warszawy! Otwieramy nowy oddział NaviGate k. Warszawy (Blizne Łaszczyńskiego, ul. Gościnna 7), w którym będą prowadzone szkolenia specjalistyczne z oferty Ośrodka Szkoleniowego NaviGate.

NaviGate został Gepardem Biznesu 2019

Firma NaviGate otrzymała tytuł Geparda Biznesu 2019 i znalazła się w gronie 2000 najszybciej rozwijających się firm w Małopolsce.

Korzystne zmiany w prawie geodezyjnym dla operatorów dronów

W prawie geodezyjnym nastąpiły korzystne zmiany dla operatorów dronów. Kierownik Prac Geodezyjnych może dowolnie wybrać odpowiednią technologię pomiarową.

Uzyskaj uprawnienia do wykonywania lotów płatowcami BVLOS

Wprowadziliśmy nowe szkolenie do oferty: UAVO(A) BVLOS, które ma na celu przygotowanie do egzaminu na uzyskanie świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego z uprawnieniami do wykonywania lotów płatowcami poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

Wznawiamy szkolenia stacjonarne w Krakowie

Po dłuższej przerwie wznawiamy szkolenia stacjonarne w Krakowie. Weź udział w szkoleniach z VLOS, BVLOS lub fotogrametrii niskiego pułapu, które odbędą się już w czerwcu.

Szkolenie ONLINE z fotogrametrii niskiego pułapu – Pix4Dmapper

Popularne szkolenie rekomendowane specjalistom takich branż jak geodezja, budownictwo, energetyka, leśnictwo, rolnictwo, archeologia oraz ochrona środowiska jest dostępne w formie e-learningowej w trybie zdalnym. Podnieś swoje kompetencje w najszybszy sposób. Weź udział w szkoleniu online z fotogrametrii niskiego pułapu - Pix4Dmapper.

Szkolenia ONLINE (w trybie zdalnym) w Ośrodku Szkoleniowym NaviGate

Weź udział w szkoleniach bez wychodzenia z domu. Zyskaj odpowiednie kompetencje w krótkim czasie. Zapoznaj się z naszą nową ofertą szkoleń online.

Jak geodeta może zwiększyć efektywność pracy dzięki dronom z technologią RTK?

W najnowszym artykule na GeoBlogu sprawdzamy w jaki sposób bezzałogowe statki powietrzne oraz oprogramowanie fotogrametryczne usprawniają pracę geodety.

Zostaliśmy pierwszym Certyfikowanym Ośrodkiem Szkoleniowym MicaSense na świecie

Miło nam poinformować, że wszystkie szkolenia produktowe MicaSense zostały zatwierdzone i są też rekomendowane przez producenta kamer multispektralnych i termowizyjnych dedykowanych bezzałogowym statkom powietrznym.

Promocja na Black Week w Ośrodku Szkoleniowym NaviGate

Skorzystaj z promocji na Black Friday & Black Monday! Weź udział w szkoleniu z Fotogrametrii niskiego pułapu – Pix4Dmapper w Krakowie.

Szkolenie BVLOS dla Tatrzańskiego Parku Narodowego

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego wzięli udział w szkoleniu do uzyskania świadectwa kwalifikacji personelu lotniczego UAVO BVLOS 5 kg.

Drony w geodezji

W ostatnim czasie geodeci coraz częściej decydują się na rozszerzenie swoich usług o bezzałogowe statki powietrzne. Zazwyczaj pierwszym krokiem do wprowadzenia technologii UAV w firmie jest udział w szkoleniach VLOS i BVLOS.

Fotogrametria dla leśnictwa. Szkolenie dla RDLP w Krośnie

Przeczytaj relację z ostatniego szkolenia – Fotogrametria niskiego pułapu z użyciem oprogramowania Agisoft Metashape, które zorganizowaliśmy dla RDLP w Krośnie.

Fotogrametria. Szkolenie z Pix4Dmapper dla Uniwersytetu Łódzkiego

Szkolenie z fotogrametrii niskiego pułapu jest przeznaczone dla specjalistów, którzy chcą wykorzystać drony do pozyskiwania wysokiej jakości ortofotomap oraz modelowania 3D w geodezji, budownictwie, energetyce, leśnictwie, rolnictwie, archeologii i ochronie środowiska.