Wszystko co trzeba zrobić przed rozpoczęciem szkolenia NSTS/STS
02.10.2024
Ukończenie szkolenia NSTS/STS pozwala zyskać uprawnienia na pilota drona w wybranej kategorii krajowej lub europejskiej. Jednakże przed rozpoczęciem szkolenia konieczne jest posiadanie numeru pilota i operatora, które są wymagane w dokumentacji składanej do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Sprawdź jak uzyskać numer pilota i operatora drona.
- Zarejestruj się w Krajowym Systemie Informacji Dronowej (KSID) na stronie https://drony.gov.pl* jako osoba prywatna. W przypadku, gdy posiadasz konto w poprzednim systemie rejestracji (na stronie ULC-u), możesz skorzystać z opcji importowania danych.
Potrzebujesz pomocy w rejestracji? Skontaktuj się z nami, aby otrzymać przewodnik w wersji PDF i dowiedzieć się, jak zarejestrować się w KSID
- Po zakończonej rejestracji w KSID otrzymasz numer operatora drona.
- Przystąp do szkolenia online w podkategoriach A1 i A3.
- Po ukończonym szkoleniu A1/A3 przystąp do egzaminu A1/A3, dzięki któremu uzyskasz numer pilota drona.
Test A1/A3 składa się z 40 pytań wielokrotnego wyboru obejmujących poniższe zagadnienia:
- bezpieczeństwo lotnicze,
- ograniczenia korzystania z przestrzeni powietrznej,
- regulacje lotnicze,
- ograniczenia możliwości człowieka,
- procedury operacyjne podczas lotów dronem,
- ogólna wiedza na temat systemów BSP,
- ochrona prywatności i danych,
- ubezpieczenie dla pilotów dronów.
- Po uzyskaniu numeru operatora i numeru pilota prześlij je do ośrodka szkoleniowego wraz z potwierdzeniem zaliczonego egzaminu. To ważny krok w kontekście przygotowania do szkolenia NSTS/STS.
*Rejestracja na stronie https://drony.gov.pl jest obligatoryjna zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi użytkowania dronów z 31 grudnia 2020 r.
Potrzebujesz pomocy w wyborze szkolenia na pilota drona? Skontaktuj się z Ekspertami z Ośrodka Szkoleniowego NaviGate, aby poznać szczegóły. Nasi Specjaliści pomogą Ci wybrać szkolenie na pilota drona, zgodnie z Twoimi potrzebami. Kursy UAVO organizujemy w naszej siedzibie w Krakowie, Warszawie lub w lokalizacji preferowanej przez klienta.
Ponadto, część teoretyczną kursu na pilota drona możesz zrealizować zarówno online, jak i poprzez platformę e-learningową lub stacjonarnie. W związku z tym, każdy może wybrać dla siebie odpowiednią formę. Po odbyciu szkolenia praktycznego i teoretycznego oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu na drona otrzymasz uprawnienia w wybranej kategorii nadane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. W ten sposób będziesz gotowy do poprawnego wykonywania operacji lotniczych dronem.
Sprawdź aktualną ofertę szkoleń Ośrodka Szkoleniowego NaviGate!
+48 511-522-639
szkolenia@navigate.pl
Inne artykuły
Jaka jest różnica między szkoleniem NSTS a STS? | Wrześniowe szkolenia w Ośrodku Szkoleniowym NaviGate
Od początku 2024 roku obowiązują nowe zasady, które określają możliwości wykonywania lotów dronami na terenie krajów Unii Europejskiej. Operatorzy bezzałogowych statków powietrznych mogą ...
NaviGate Tour 2: „Definiujemy geodezję na nowo” | Podsumowanie wydarzenia
Pierwsza połowa września była szczególnym czasem dla Zespołu NaviGate. W ramach drugiej edycji NaviGate Tour, w ciągu dwóch tygodni spotkaliśmy się z ponad 250 pasjonatami geodezji, aby wspó...
Nowe szkolenie w Ośrodku Szkoleniowym NaviGate – Fotogrametria niskiego pułapu w 3DSurvey z drona
Fotogrametria niskiego pułapu to rewolucyjny sposób pozyskiwania i przetwarzania danych geoprzestrzennych. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest generowanie precyzyjnych map oraz modeli cyfrowych ...