System LiDAR na platformach bezzałogowych
Weź udział w szkoleniu na temat wykorzystania lotniczego systemu LiDAR. W trakcie szkolenia poznasz możliwości pozyskania i obróbki danych 3D za pomocą sensorów LiDAR oraz specjalistycznych pakietów programów od firmy TerraSolid.
Średnio zaawansowany
3 dni
3 500.00 zł
Kamil Tomiak
System LiDAR na platformach bezzałogowych
Szkolenie jest przeznaczone dla osób oraz firm, które chcą poznać możliwości zaawansowanego systemu skanowania LiDAR (Light Detection and Ranging) w celu pozyskania wysokiej jakości danych przestrzennych 3D. Dane te mają zastosowania w różnych dziedzinach gospodarki oraz usług między innymi w geodezji, architekturze, górnictwie, geologii, archeologii, leśnictwie, pomiarach inżynieryjnych oraz topograficznych.
Szkolenie składa się z części teoretycznej obejmującej podstawowe zagadnienia z zakresu skanowania laserowego z bezzałogowych statków powietrznych, a także rozbudowanej części warsztatowej, w trakcie której uczestnicy szkolenia realizują pełny proces analizy oraz obróbki danych LiDAR w celu uzyskania produktów tj.: chmura punktów, NMT/NMPT, danych wektorowych oraz modeli 3D.
NaviGate jest ośrodkiem szkoleniowym z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu szkoleń specjalistycznych z zakresu: fotogrametrii, MSC, GIS, technologii GNSS oraz geodezji, a w ostatnim czasie również z technik skanowania laserowego i analizy chmury punktów. Jesteśmy również złotym partnerem ”Gold Partner” DJI Enterprise, w naszej ofercie znajduje się m.in. skaner DJI Zenmuse L1. Nasza oferta z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów zainteresowanych wykorzystaniem technologii LiDAR w branżach inżynieryjnych. Dzięki naszemu doświadczeniu mają Państwo pewność, że zostaną doskonale przygotowani przez kadrę instruktorów do realizacji złożonych oraz wielowarstwowych projektów.
Ćwiczenia projektowe z wykorzystaniem danych LiDAR
Warsztaty dotyczące przetworzenia oraz obróbki danych LiDAR prowadzone są w zaawansowanym pakiecie programów od firmy TerraSolid (TerraScan, TerraModeler i Spatix), czyli światowego lidera w rozwoju oprogramowania do przetwarzania danych LiDAR, które zostały specjalnie dostosowane do między innymi sensora DJI Zenmuse L1. Całość uzupełniona jest o szkolenie z podstaw wykorzystania programów typu OpenSource (CloudCompare i QGIS) w celu analizy danych LiDAR. Podczas warsztatów zostaną opracowywane dane pozyskane między innymi nad obszarami powierzchniowymi (miasta, tereny wiejskie), liniowymi (tory, drogi), liniami energetycznymi oraz obszarami leśnymi.
Sylwetka absolwenta szkolenia "System LiDAR na platformach bezzałogowych"
- zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej skanowania laserowego z bezzałogowych statków powietrznych
- zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie konfiguracji sprzętu, sensora, zaplanowania misji pomiarowej i samodzielnego wykonania nalotu w celu pozyskania niezbędnych danych
- zdobycie umiejętności sprawnego posługiwania się specjalistycznymi programami do obróbki danych LiDAR i ich wykorzystaniem do późniejszej pracy zawodowej
- umiejętność integracji danych z systemu LiDAR z danymi z sensorów optycznych
- zdobycie umiejętności przetwarzania danych w celu uzyskania wymaganego produktu, przeprowadzania analiz i generowania raportów.
Co zawiera cena?
- 3 dni szkolenia (w formie warsztatowej)
- skrypt do ćwiczeń
- materiały szkoleniowe (zeszyt, długopis)
- dostęp do najnowszych rozwiązań od firmy DJI i nie tylko
- komputery, specjalistyczne oprogramowanie
- catering (przekąski, napoje, herbata, kawa) w trakcie trwania szkolenia
- certyfikat ukończenia szkolenia.
Kontakt z opiekunem
Chcesz wziąć udział w innym terminie/mieście niż powyżej?
Wypełnij formularz
Zobacz inne szkolenia
Online
Egzamin A2
Brak nadchodzących terminów
Jak uzyskać uprawnienia w podkategorii A2 (OPEN)
1. Zarejestruj się na stronie drony.ulc.gov.pl i uzyskaj certyfikat kompetencji.
w podkategorii A1 oraz A3.
2. Weź udział w szkoleniu praktycznym w trybie samokształcenia lub w podmiocie szkolącym w warunkach operacyjnych przewidzianych do podkategorii A3.
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy o nazwie „Egzamin A2” i prześlij do nas.
4. Złóż oświadczenie o spełnieniu wymagań (dokument dostępny poniżej).
5. Złóż oświadczenie RODO (dokument dostępny poniżej).
6. Wybierz termin, w którym chcesz przystąpić do egzaminu.
7. Opłać fakturę za egzamin (przelew na konto). Koszt egzaminu wynosi 100 PLN netto.
8. Weź udział w egzaminie (wersja on-line) (dokument dostępny poniżej).
9. Oczekuj na potwierdzenie zaliczenia egzaminu.
10. Po uzyskaniu potwierdzenia o zaliczeniu egzaminu Wyznaczony operator przesyła do ULC dokument o nazwie „Potwierdzenie zaliczenia egzaminu”.
11. Oczekuj na potwierdzenie uzyskania kompetencji na swoim profilu pilota w systemie drony.ulc.gov.pl.
100 zł
60 min.