Skaning laserowy LiDAR z drona w programie TerraSolid

Weź udział w szkoleniu na temat wykorzystania lotniczego systemu LiDAR. W trakcie szkolenia poznasz możliwości pozyskania i obróbki danych 3D za pomocą sensorów LiDAR oraz specjalistycznych pakietów programów od firmy TerraSolid.

Zapytaj o najbliższy termin szkolenia

Poziom:

Średnio zaawansowany

Czas trwania:

3 dni

Koszt szkolenia (netto):

3 900.00 zł

Instruktorzy:

Kamil Tomiak

System LiDAR na platformach bezzałogowych

Szkolenie jest przeznaczone dla osób oraz firm, które chcą poznać możliwości zaawansowanego systemu skanowania LiDAR (Light Detection and Ranging) w celu pozyskania wysokiej jakości danych przestrzennych 3D. Dane te mają zastosowania w różnych dziedzinach gospodarki oraz usług między innymi w geodezji, architekturze, górnictwie, geologii, archeologii, leśnictwie, pomiarach inżynieryjnych oraz topograficznych.

Szkolenie składa się z części teoretycznej obejmującej podstawowe zagadnienia z zakresu skanowania laserowego z bezzałogowych statków powietrznych, a także rozbudowanej części warsztatowej, w trakcie której uczestnicy szkolenia realizują pełny proces analizy oraz obróbki danych LiDAR w celu uzyskania produktów tj.: chmura punktów, NMT/NMPT, danych wektorowych oraz modeli 3D.

NaviGate jest ośrodkiem szkoleniowym z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu szkoleń specjalistycznych z zakresu: fotogrametrii, GIS, technologii GNSS oraz geodezji, technik skanowania laserowego i analizy chmury punktów. Jesteśmy również złotym partnerem ”Gold Partner” DJI Enterprise, w naszej ofercie znajduje się m.in. skaner DJI Zenmuse L1. Nasza oferta z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów zainteresowanych wykorzystaniem technologii LiDAR w branżach inżynieryjnych. Dzięki naszemu doświadczeniu mają Państwo pewność, że zostaną doskonale przygotowani przez kadrę instruktorów do realizacji złożonych oraz wielowarstwowych projektów.

Ćwiczenia projektowe z wykorzystaniem danych LiDAR

Warsztaty dotyczące przetworzenia oraz obróbki danych LiDAR prowadzone są w zaawansowanym pakiecie programów od firmy TerraSolid (TerraScan, TerraModeler i Spatix), czyli światowego lidera w rozwoju oprogramowania do przetwarzania danych LiDAR, które zostały specjalnie dostosowane do sensora DJI Zenmuse L1. Całość uzupełniona jest o szkolenie z podstaw wykorzystania programów typu OpenSource (CloudCompare i QGIS) w celu analizy danych LiDAR. Podczas warsztatów zostaną opracowywane dane pozyskane między innymi nad obszarami powierzchniowymi (miasta, tereny wiejskie), liniowymi (tory, drogi), liniami energetycznymi oraz obszarami leśnymi.

Sylwetka absolwenta szkolenia "Skaning laserowy LiDAR z drona w programie TerraSolid"

 • zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej skanowania laserowego z bezzałogowych statków powietrznych
 • zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie konfiguracji sprzętu, sensora, zaplanowania misji pomiarowej i samodzielnego wykonania nalotu w celu pozyskania niezbędnych danych
 • zdobycie umiejętności sprawnego posługiwania się specjalistycznymi programami do obróbki danych LiDAR i ich wykorzystaniem do późniejszej pracy zawodowej
 • umiejętność integracji danych z systemu LiDAR z danymi z sensorów optycznych
 • zdobycie umiejętności przetwarzania danych w celu uzyskania wymaganego produktu, przeprowadzania analiz i generowania raportów.

Szczegółowy program

Co zawiera cena?

 • 3 dni specjalistycznego szkolenia (w formie warsztatowej)
 • profesjonalne wsparcie doświadczonej kadry instruktorskiej w trakcie trwania szkolenia
 • w pełni wyposażone stanowisko pracy - wysokowydajny komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem
 • dostęp do najnowszych rozwiązań od firmy DJI (Matrice 300 RTK, Skaner DJI Zenmuse L1) i nie tylko
 • możliwość zaprezentowania przez zespół handlowy najnowszych rozwiązań firmy DJI (po wcześniejszym uzgodnieniu z kursantem)
 • realizację szkolenia w komfortowej i w pełni wyposażonej Sali szkoleniowej
 • podręcznik – niezbędnik kursanta w formie książki A4
 • materiały szkoleniowe (długopis, notatnik)
 • catering (przekąski, napoje, herbata, kawa) w trakcie trwania szkolenia
 • certyfikat ukończenia szkolenia wydany przez Ośrodek Szkoleniowy NaviGate

Zapytaj o najbliższy termin

Klauzula informacyjna:

Rozwiń

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma NaviGate sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowicka 8A, 30-415 Kraków. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Administratora danych: szkolenia@navigate.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas nieoznaczony, bądź do momentu odwołania zgody. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Formularz zapisu na szkolenie

Dane

Przedmiot zamówienia:

Przedmiot zamówienia: Skaning laserowy LiDAR z drona w programie TerraSolid

Termin/miasto: Termin szkolenia

Kod rabatowy: 

Organizator:

NaviGate Sp. z o.o.
ul. Wadowicka 8A
30-415 Kraków
NIP: 679-310-91-71
Numer KRS: 0000547284

szkolenia@navigate.pl
tel. 12 200-22-28 wew. 109

Informacje o uczestniku:

Informacje o instytucji/firmie:

Koszt

Koszt:

Ogólne: teoretyczne i praktyczne, materiały szkoleniowe

Podany numer zostanie zweryfikowany przez Dział Szkoleń NaviGate po wysłaniu formularza

Wzór Oświadczenie dla celów ustalenia prawidłowej stawki podatku VAT

Pobierz
Cena netto VAT Cena brutto
3900 zł 23 %  zł
Koszty socjalne

Koszty socjalne:

Opcjonalnie wybierz 1 opcję (wszystkie ceny są cenami NETTO):

Koszty socjalne:

Opcjonalnie wybierz 1 opcję (wszystkie ceny są cenami NETTO):

*Organizator rezerwuje pokój 2-os. dla kursantów tej samej płci. W przypadku gdy nie będzie wystarczającej liczby kursantów, Uczestnik zgadza się, że jego rezerwacja zostanie zmieniona na pokój 1-osobowy w tej samej opcji, o czym zostanie wcześniej poinformowany.

Wybierz termin noclegu:

Kliknij w pole poniżej aby wybrać daty:

Ilość nocy:

Cena netto VAT Cena brutto
0 zł 23 %  zł

Opis kosztów socjalnych:

Wyżywienie:

 • śniadania - w zależności od wyboru noclegu, śniadanie zapewnione w Hotelu, w którym zapewnione jest zakwaterowanie lub restauracji znajdującej się w tym samym budynku co miejsce szkolenia
 • obiad - obiady zapewnione w restauracji znajdującej się w tym samym budynku co miejsce szkolenia
 • kolacja - kolacje organizowane są po szkoleniu w centrum miasta, w którym odbywa się szkolenie.

W przypadku braku możliwości zapewnienia noclegu w danej opcji oraz terminie, Organizator zastrzega sobie prawo do kontaktu z Uczestnikiem w celu uzgodnienia formy zakwaterowania.

Podsumowanie

Podsumowanie:

Przedmiot zamówienia: Skaning laserowy LiDAR z drona w programie TerraSolid

Termin/miesjce: Termin!

Wybrany termin noclegu: Nie zarezerwowano

Wyżywienie: Brak

Przedmiot zamówienia Cena netto VAT Cena brutto
Skaning laserowy LiDAR z drona w programie TerraSolid 3900 zł 23%  zł

Suma (koszt całkowity):

 (Netto)  (Brutto)

* zgoda obowiązkowa

Klauzula zgody i klauzula informacyjna dla uczestników szkoleń organizowanych przez Administratora danych:

Rozwiń

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest firma Navigate Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowickiej 8a, 30-415 Kraków.
2. Kontakt z Administratorem danych jest przez e-mail: sklep@navigate.pl
3. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą dla potrzeb Szkolenia.
4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą przez okres realizacji usługi Szkolenia, przez czas nieoznaczony, bądź do momentu odwołania zgody.*
5. Posiada Pan/Pani prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.
6. Posiada Pan/Pani prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
7. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże nieudzielnie zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia udział w Szkoleniu.
9. Pana/Pani dane nie będą przekazywane innym podmiotom.
10. Pana/Pani dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

Uczestnik otrzyma potwierdzenie złożenia zamówienia oraz fakturę na podany adres e-mail: