mgr inż. Kamil Tomiak

Wykształcenie

mgr inż. Kamil Tomiak - absolwent Geodezji i Kartografii na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Specjalizuje się w geodezji inżynieryjno-przemysłowej. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe BIM - BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych. Posiada kwalifikacje operatora-pilota w kategorii "Otwartej" oraz "Szczególnej". Posiada duże doświadczenie zarówno w klasycznych pomiarach geodezyjnych, jak i nowoczesnych z wykorzystaniem skanerów laserowych oraz dronów. Aktualnie specjalista ds. LiDAR i Fotogrametrii z BSP.

Doświadczenie

Pomiary i kompletowanie geodezyjnej dokumentacji technicznej z zakresu 1 (pomiary sytuacyjno-wysokościowe), 2 (rozgraniczenia i podziały nieruchomości) oraz 4 (geodezyjna obsługa inwestycji). Między innymi były pracownik firmy POLSERVICE Geo Sp. z o. o. obsługującej budowę tunelu w ciągu trasy S7 – „Zakopianki”. Prowadził liczne projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii tj. bezzałogowe statki powietrzne oraz skanery laserowe.

Zainteresowania

Interesuje się przede wszystkim nowoczesnymi technologiami pomiarowymi oraz wykorzystaniem ich możliwości w geodezji. Dodatkowo pasjonuje się grami komputerowymi.