Instruktorzy Ośrodka Szkoleniowego NaviGate

Dr inż. Wojciech Bochniak

Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Doktor nauk technicznych. Instruktor bezzałogowych statków powietrznych. Posiada duże doświadczenie w operacjach z użyciem bezzałogowych systemów latających. Przeszkolił dziesiątki użytkowników BSP, zarówno w lotach VLOS jak i BVLOS. Jego hobby to bezzałogowe statki powietrzne i modelarstwo lotnicze.


dr hab. inż. Grzegorz Durło

Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, specjalizacja z zakresu klimatologii i meteorologii oraz ochrony lasu. Ukończył studia podyplomowe z ekologii, sozologii i ochrony środowiska. Posiada kwalifikacje operatora-pilota w kategorii "Otwartej" oraz "Szczególnej". Jest instruktorem systemów bezzałogowych SP do zastosowań środowiskowych i inżynieryjnych. W firmie NaviGate kierownik szkoleń UAVO. Posiada doświadczenie w projektach badawczych w zakresie modelowania hydrologicznego GIS SWAT zlewni górskich, FHTP (Field-Based High Throughput Phenotyping) szaty roślinnej Texas Agricultural & Mechanical Univeristy, USA; diagnostyka stanu zdrowotnego szaty roślinnej; analiza i interpretacja indeksów wegetacyjnych University of Arizona, USA. W latach 2017-2018 brał udział w projekcie PGL LP nt. wykorzystania UAS do szacowania biomasy drzew oraz oceny stanu zdrowotnego upraw sosnowych na obszarach poklęskowych. Interesuje się alpinizmem, skitouringem, lotnictwem sportowym.


mgr Arkadiusz Piwowarczyk

Absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego na specjalności Eksploracja Obszarów Polarnych i Górskich. Posiada duże doświadczenie w obsłudze bezzałogowych statków powietrznych w obszarach górskich i polarnych. Brał udział w trzech ekspedycjach polarnych na Spitsbergen. Prowadzi szkolenia VLOS/BVLOS dla osób prywatnych oraz firm. Pasjonat bezzałogowych statków powietrznych, turystyki górskiej i motoryzacji. W wolnym czasie zajmuje się kolarstwem górskim.


mgr inż. Kamil Tomiak

Absolwent kierunku Geodezja i Kartografia na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Specjalizuje się w geodezji inżynieryjno-przemysłowej. Ukończył studia podyplomowe BIM - BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych. Posiada certyfikat ukończenia kursu z oprogramowania C-GEO oraz Microstation. Ma duże doświadczenie w pomiarach i kompletowaniu geodezyjnej dokumentacji technicznej z zakresu 1 (pomiary sytuacyjno-wysokościowe), 2 (rozgraniczenia i podziały nieruchomości) oraz 4 (geodezyjna obsługa inwestycji). Pracował przy budowie tunelu w ciągu trasy S7 – „Zakopianki”. Prowadził liczne projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, tj. bezzałogowe statki powietrzne oraz skanery laserowe. Interesuje się systemami bezzałogowymi, nowoczesnymi technologiami pomiarowymi i grami komputerowymi.


mgr inż. Piotr Rozenbajgier

Absolwent Geodezji i Kartografii na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Specjalizuje się w geodezji inżynieryjno-przemysłowej. Pasjonat nowoczesnych technologii pomiarowych i ich wykorzystania w pracach geodezyjnych i inżynieryjnych. Obsługuje i pilotuje bezzałogowe statki powietrzne nieprzerwanie od 2016 roku. Posiada kwalifikacje operatora-pilota w kategorii "Otwartej" oraz "Szczególnej" zarówno dla typu wielowirnikowiec, jak i płatowiec. Może pochwalić się również wieloletnim doświadczeniem w klasycznych pomiarach geodezyjnych z zakresu 1 (pomiary sytuacyjno-wysokościowe), 2 (rozgraniczenia i podziały nieruchomości) oraz 4 (geodezyjna obsługa inwestycji) jak i w zastosowaniu nowoczesnych technik pomiarowych. Przywiązuje dużą wagę do poprawności wykonywania opracowań i dokładności uzyskiwanych pomiarów, a swoją wiedzą dzieli się w trakcie szkoleń z fotogrametrii i skanowania LiDAR. Jest zainteresowania to turystyka górka, survival, militarystyka i wyprawy off-road.


mgr inż. Tomasz Szkałuba

Absolwent studiów II stopnia Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku Geodezja i Kartografia ze specjalizacją z geodezji rolnej i wyceny nieruchomości. Posiada certyfikaty ze szkoleń produktowych z oprogramowania Spectra Origin, Carlson SurvPC i Layout. Czynnie pracował w geodezji przy obsłudze inwestycji, m.in. podczas budowy obiektów Unity Centre („Szkieletor”). Jednym z jego największych osiągnięć w NaviGate było przeprowadzenie szkolenia z technik pomiarów GNSS dla Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Jego zainteresowania to nowe technologie, technologie pomiarowe w geodezji, rynek nieruchomości i budownictwo. Prywatnie pasjonat filmów, motoryzacji i podróży.