Szkolenia UAVO, VLOS, BVLOS, GIS, fotogrametria, teledetekcja, LiDAR, termowizja

24.06.2019

Serdecznie witamy na nowej stronie Ośrodka Szkoleniowego NaviGate! Już od wielu lat prowadzimy szkolenia dla dużych instytucji państwowych, służb, a także firm prywatnych. Kursy realizujemy z następujących obszarów: GIS, geodezja, fotogrametria, teledetekcja, LiDAR, termowizja, a także UAVO (licencja na drona), VLOS, BVLOS. Ośrodek Szkoleniowy NaviGate jest certyfikowany przez największych producentów technologii pomiarowych tj. DJI Enterprise, Pix4D, MicaSense, Trimble i Spectra Geospatial. Dzięki temu wszyscy nasi kursanci pracują na najnowszym i najbardziej innowacyjnym sprzęcie, który jest dostępny na rynku.

Zdobądź uprawnienia na drona

Organizujemy szkolenia UAVO VLOS na uzyskanie świadectwa kwalifikacji na operatora drona w zasięgu wzroku do 5 kg lub do 25 kg. W naszej ofercie są też kursy BVLOS, które pozwalają uzyskać świadectwo kwalifikacji na operatora drona poza zasięgiem wzroku. Oprócz tego prowadzimy szkolenia UAVO INS, które pozwalają uzyskać uprawnienia instruktorskie do prowadzenia zajęć przygotowujących przyszłych operatorów dronów do uzyskania świadectwa kwalifikacji UAVO VLOS i BVLOS.

Ośrodek Szkoleniowy NaviGate został wpisany do ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego (nr 264RPS-07/2018). Jeśli chcesz uzyskać licencję na drona i realizować większe projekty, nasza akademia UAV jest doskonałym wyborem.

Szkolenia GIS i geodezyjne. Prowadź wydajne pomiary terenowe

W Ośrodku Szkoleniowym NaviGate prowadzimy szkolenia GIS m.in. Techniki pomiarów GNSS, które dotyczą pomiarów terenowych GPS/GNSS. W trakcie tego szkolenia uczestnicy poznają zasady działania odbiorników GPS/GNSS. Dodatkowo uczą się w jaki sposób można osiągnąć maksymalną dokładność pomiarów. Innym szkoleniem GIS jest szkolenie z obsługi Survey Office / Trimble Business Center, które jest najbardziej kompletnym na rynku oprogramowaniem typu CAD. Kurs ten pozwala zdobyć umiejętności z obsługi oprogramowania SGSO/TBC. Nowością w ofercie szkoleń GIS jest kurs Trimble Catalyst GO! Podczas tego szkolenia uczestnicy poznają podstawy metodyki pracy terenowej z technologią Trimble Catalyst. Dla operatorów dronów przygotowaliśmy Szkolenie GIS dla operatorów dronówktóre ma na celu poszerzenie ich kompetencji z zakresu Systemów informacji geograficznej.

Fotogrametria z zastosowaniem dronów

Dla osób i firm które planują wykorzystać bezzałogowe statki powietrzne (drony) do pozyskiwania wysokiej jakości ortofotomap oraz modelowania 3D, przygotowaliśmy szkolenie z fotogrametrii niskiego pułapu. Kurs prowadzimy na oprogramowaniu Pix4Dmapper lub Agisoft MetaShape. Absolwenci kursu zdobywają wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, które są wymagane do planowania i realizacji misji fotogrametrycznych.

Teledetekcja multispektralna z dronów

Ośrodek Szkoleniowy NaviGate prowadzi też kursy związane z teledetekcją tj. Teledetekcja multispektralna z bezzałogowych statków powietrznych z użyciem Agisoft Metashape lub Pix4Dmapper i Pix4Dfields. Szkolenie dedykujemy osobom, które chcą zdobyć umiejętności praktyczne w zakresie zastosowania kamer multispektralnych w diagnostyce upraw, zdrowotności drzewostanów czy analizie szaty roślinnej. Podczas ćwiczeń kursanci uczą się jak wykorzystać zobrazowania wielokanałowe w celu tworzenia map indeksów wegetacyjnych. Ponadto nabywają umiejętności oceniania charakteru i stopnia uszkodzeń roślinności spowodowane czynnikami biotycznymi i abiotycznymi.

Szkolenia dedykowane

W Ośrodku Szkoleniowym NaviGate prowadzimy nie tylko szkolenia standardowe, które posiadają ustalony program, ale też dedykowane. Są to kursy, których harmonogram, program, czas, miejsce realizacji są ściśle dostosowywane do oczekiwań klientów. Koszt za szkolenie dedykowane i termin jest uzgadniany z klientem. W razie zainteresowania serdecznie zapraszamy do kontaktu z działem szkoleń NaviGate (tel. 12 200 22 28 wew. 109, e-mail: szkolenia@navigate.pl).