Termowizja z drona – inspekcja i inwentaryzacja infrastruktury przemysłowej i energetycznej
Stosuj drony w pozyskiwaniu danych obrazowych IR/LWIR oraz inspekcji i inwentaryzacji urządzeń przemysłowych i OZE. Szkolenie otworzy przed Tobą nowy rozdział w branży termowizyjnej.
Średnio zaawansowany
3 dni
3 900.00 zł
Grzegorz Durło
Arkadiusz Piwowarczyk
Drony w inspekcji termowizyjnej
Postęp związany z rozwojem technologii bezzałogowych statków powietrznych (dronów) jaki nastąpił w ciągu kilku ostatnich lat sprawił, że kolejne sektory gospodarki oraz branże specjalistyczne sięgają po najnowsze rozwiązania techniczne zwiększające możliwości nadzoru infrastruktury przemysłowej oraz inspekcji systemów odnawialnych źródeł energii (OZE). Jednym z takich obszarów jest termowizja.
Zastosowanie dronów stwarza zupełnie nowe możliwości inspekcji i inwentaryzacji obiektów oraz analizy ich cech temperaturowych, otwierając nowy rozdział w branży termowizyjnej. Spojrzenie na obiekty techniczne z lotu ptaka diametralnie zmienia świadomość sytuacyjną inspektora i otwiera nowe możliwości raportowania i dokumentowania sprawności energetycznej infrastruktury. Pozwala także na bezinwazyjną i skuteczną diagnostykę zakłóceń w pracy urządzeń, dzięki zastosowaniu sensorów optoelektronicznych z grupy LWIR. Ponadto, zastosowanie nowych technologii bezzałogowych znacznie przyspiesza prace serwisowe i redukuje koszty obsługi urządzeń.
Stosuj drony w inspekcji termowizyjnej
Szkolenie „Zastosowanie dronów w inspekcji termowizyjnej” ma na celu przekazanie kursantowi informacji o możliwości zastosowania bezzałogowych statków powietrznych w inwentaryzacji oraz inspekcji urządzeń generujących lub przetwarzających energię cieplną, tworzenia szczegółowych raportów technicznych, wykorzystania termogramów w wyznaczaniu krytycznych punktów i obszarów o niepożądanych cechach wymiany energii i przenikalności cieplnej. Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatowej. Szczególny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne i zdobycie przez kursanta wiedzy i umiejętności niezbędnej do stosowania detektorów termowizyjnych w codziennej pracy.
Sylwetka absolwenta szkolenia „Zastosowanie dronów w inspekcji termowizyjnej”
- nabycie wiedzy na temat możliwości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w inspekcji oraz inwentaryzacji termowizyjnej
- nabycie podstawowych umiejętności planowania i realizacji misji w sąsiedztwie infrastruktury przemysłowej oraz urządzeń z grupy OZE
- przetworzenia danych pozyskanych przy pomocy sensorów termowizyjnych w tym m.in. generowania raportów ilościowych i jakościowych na temat cech temperaturowych powierzchni czynnych
- zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu przetwarzania i edycji pozyskanych danych w aplikacjach fotogrametrycznych i Systemach Informacji Geograficznej (GIS)
Co zawiera cena?
- 3 dni specjalistycznego szkolenia (w formie warsztatowej)
- profesjonalne wsparcie doświadczonej kadry instruktorskiej w trakcie trwania szkolenia
- w pełni wyposażone stanowisko pracy - wysokowydajny komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem
- dostęp do najnowszych rozwiązań od firmy DJI (Matrice 300 RTK, Skaner DJI Zenmuse L1) i nie tylko
- możliwość zaprezentowania przez zespół handlowy najnowszych rozwiązań firmy DJI (po wcześniejszym uzgodnieniu z kursantem)
- realizację szkolenia w komfortowej i w pełni wyposażonej Sali szkoleniowej
- podręcznik – niezbędnik kursanta w formie książki A4
- materiały szkoleniowe (długopis, notatnik)
- catering (przekąski, napoje, herbata, kawa) w trakcie trwania szkolenia
- certyfikat ukończenia szkolenia wydany przez Ośrodek Szkoleniowy NaviGate