Średnio zaawansowany
3 dni
2 800.00 zł
Grzegorz Durło
Drony w inspekcji infrastruktury telekomunikacyjnej
Postęp związany z rozwojem technologii bezzałogowych statków powietrznych (dronów) jaki nastąpił w ciągu kilku ostatnich lat sprawił, że kolejne sektory gospodarki oraz branże specjalistyczne sięgają po najnowsze rozwiązania techniczne zwiększające możliwości nadzoru oraz inspekcji systemów teletechnicznych. Jednym z takich obszarów jest telekomunikacja.
Zastosowanie dronów stwarza zupełnie nowe możliwości pozyskiwania danych przestrzennych oraz inspekcji i inwentaryzacji urządzeń nadawczo-odbiorczych, otwierając nowy rozdział w branży telekomunikacyjnej. Spojrzenie na elementy konstrukcyjne oraz obiekty techniczne z lotu ptaka diametralnie zmienia świadomość sytuacyjną inspektora i otwiera nowe możliwości raportowania i dokumentowania infrastruktury. Pozwala także na bezinwazyjną i skuteczną diagnostykę zakłóceń w pracy urządzeń, dzięki zastosowaniu sensorów optoelektronicznych. Ponadto, zastosowanie nowych technologii bezzałogowych znacznie przyspiesza prace serwisowe i redukuje koszty obsługi urządzeń.
Stosuj bezzałogowe statki powietrzne w inwentaryzacji obiektów
Szkolenie „Zastosowanie dronów w inspekcji infrastruktury telekomunikacyjnej” ma na celu przekazanie kursantowi informacji o możliwości zastosowania bezzałogowych statków powietrznych w inwentaryzacji obiektów N/O, inspekcji urządzeń, tworzenia szczegółowych raportów technicznych, wykorzystania produktów fotogrametrycznych w wyznaczaniu nowych lokalizacji stacji bazowych i ustalania widoczności masztów telekomunikacyjnych. Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatowej. Szczególny nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne i zdobycie przez kursanta wiedzy i umiejętności niezbędnej do wykorzystania dronów w jego codziennej pracy.
Sylwetka absolwenta szkolenia "Zastosowanie dronów w inspekcji IT"
- nabycie wiedzy na temat możliwości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w inspekcji oraz inwentaryzacji obiektów infrastruktury telekomunikacyjnej,
- nabycie podstawowych umiejętności planowania i realizacji misji w środowisku silnie zakłócającym pracę elektroniki pokładowej platform bezzałogowych,
- przetworzenia danych pozyskanych przy pomocy BSP w tym m.in. generowania raportów ilościowych i jakościowych na temat obiektów infrastruktury telekomunikacyjnej,
- zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu przetwarzania i edycji pozyskanych danych w Systemach Informacji Geograficznej (GIS).
Co zawiera cena?
- 3 dni szkolenia w formie warsztatowej
- podręcznik – niezbędnik kursanta – w formie książki A5
- materiały szkoleniowe (zeszyt, długopis)
- catering (przekąski, napoje, herbata, kawa) w trakcie trwania szkolenia
- certyfikat ukończenia szkolenia.
Kontakt z opiekunem
Zapytaj o najbliższy termin
Zobacz inne szkolenia
Online
Egzamin A2
Brak nadchodzących terminów
Jak uzyskać uprawnienia w podkategorii A2 (OPEN)
1. Zarejestruj się na stronie drony.ulc.gov.pl i uzyskaj certyfikat kompetencji.
w podkategorii A1 oraz A3.
2. Weź udział w szkoleniu praktycznym w trybie samokształcenia lub w podmiocie szkolącym w warunkach operacyjnych przewidzianych do podkategorii A3.
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy o nazwie „Egzamin A2” i prześlij do nas.
4. Złóż oświadczenie o spełnieniu wymagań (dokument dostępny poniżej).
5. Złóż oświadczenie RODO (dokument dostępny poniżej).
6. Wybierz termin, w którym chcesz przystąpić do egzaminu.
7. Opłać fakturę za egzamin (przelew na konto). Koszt egzaminu wynosi 100 PLN netto.
8. Weź udział w egzaminie (wersja on-line) (dokument dostępny poniżej).
9. Oczekuj na potwierdzenie zaliczenia egzaminu.
10. Po uzyskaniu potwierdzenia o zaliczeniu egzaminu Wyznaczony operator przesyła do ULC dokument o nazwie „Potwierdzenie zaliczenia egzaminu”.
11. Oczekuj na potwierdzenie uzyskania kompetencji na swoim profilu pilota w systemie drony.ulc.gov.pl.
100 zł
60 min.