Zastosowanie dronów w archeologii (Szkolenie online)

Pozyskuj dane przestrzenne oraz dokumentacje stanowisk za pomocą dronów. Bezzałogowe statki powietrzne otwierają nowe możliwości w planowaniu i dokumentowaniu wykopalisk.

Zapytaj o najbliższy termin szkolenia

Poziom:

Średnio zaawansowany

Czas trwania:

2 dni

Koszt szkolenia (netto):

1 800.00 zł

Instruktorzy:

Grzegorz Durło

Piotr Królikowski

Drony w archeologii. Szkolenie w trybie zdalnym

Ogromy postęp związany z rozwojem bezzałogowych statków powietrznych (dronów) jaki nastąpił w ciągu kilku ostatnich lat sprawił, że dostępność technologii, które jeszcze do niedawna były zastrzeżone tylko dla służb mundurowych stała się ogólnodostępna. Ceny dronów, powszechny do nich dostęp oraz łatwość obsługi sprawiły, że znajdują one coraz szersze zastosowanie w różnych dziedzinach nauki oraz pracach komercyjnych. Jednym z takich obszarów jest archeologia.

Zastosowanie dronów otwiera zupełnie nowe możliwości pozyskiwania danych przestrzennych oraz dokumentacji stanowisk, otwierając kolejny rozdział dla archeologii nieinwazyjnej. Zmiana spojrzenia na wykopaliska z fragmentarycznej perspektywy na ziemi, na szerokie spojrzenie z lotu ptaka diametralnie zmienia świadomość sytuacyjną archeologa i otwiera nowe możliwości planowania i dokumentowania wykopalisk, a także odnajdywania stanowisk, które stają się widoczne dopiero z powietrza przy zastosowania odpowiednich metod teledetekcyjnych. Dodatkowo zastosowanie nowych technologii BSP znacznie przyspiesza pracę i redukuje jej koszty.

NaviGate jest autoryzowanym dystrybutorem i złotym partnerem "Gold Partner" DJI Enterprise. Nasi kursanci uczą się na najlepszych i najnowszych bezzałogowych statkach powietrznych tej marki.

dji enterprise

Praktyczne szkolenie dla archeologów

Szkolenie „Zastosowanie dronów w archeologii” ma na celu przekazanie kursantowi informacji o możliwości zastosowania bezzałogowych statków powietrznych w tej dziedzinie nauki – od podstawowych zdjęć i dokumentacji stanowiska wykonywanej z powietrza, przez tworzenie bardzo szczegółowych ortofotomap oraz modeli 3D obiektów, do stosowania technik BSP do odnajdywania nowych stanowisk archeologicznych. Szkolenie prowadzone jest w formie zdalnej za pomocą platformy wideokonferencyjnej i ma charakter warsztatowy. Szczególny nacisk kładziony jest na zdobycie przez kursanta wiedzy i umiejętności niezbędnej do wykorzystania BSP w jego codziennej pracy, zarówno naukowej jak i komercyjnej.

Sylwetka absolwenta szkolenia „Zastosowanie dronów w archeologii”:

 • nabycie wiedzy ogólnej na temat możliwości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w pracach archeologicznych
 • nabycie podstawowych umiejętności przetworzenia danych pozyskanych przy pomocy BSP w tym m.in. generowania numerycznego modelu terenu (NMT), numerycznego modelu pokrycia terenu (NMPT), ortofotomapy i modeli 3D
 • zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu przetwarzania i edycji pozyskanych danych
  w Systemach Informacji Geograficznej (GIS).

Szczegółowy program

Co zawiera cena?

 • 2 dni szkolenia (w trybie zdalnym)
 • skrypt / podręcznik ćwiczeń w formie papierowej (wysyłka kurierem)
 • pomoc zdalna wykwalifikowanego instruktora
 • certyfikat ukończenia szkolenia.

Zapytaj o najbliższy termin

Klauzula informacyjna:

Rozwiń

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma NaviGate sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowicka 8A, 30-415 Kraków. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Administratora danych: szkolenia@navigate.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas nieoznaczony, bądź do momentu odwołania zgody. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Formularz zapisu na szkolenie

Dane

Przedmiot zamówienia:

Przedmiot zamówienia: Zastosowanie dronów w archeologii (Szkolenie online)

Termin/miasto: Termin szkolenia

Kod rabatowy: 

Organizator:

NaviGate Sp. z o.o.
ul. Wadowicka 8A
30-415 Kraków
NIP: 679-310-91-71
Numer KRS: 0000547284

szkolenia@navigate.pl
tel. 12 200-22-28 wew. 109

Informacje o uczestniku:

Informacje o instytucji/firmie:

Koszt

Koszt:

Ogólne: teoretyczne i praktyczne, materiały szkoleniowe

Podany numer zostanie zweryfikowany przez Dział Szkoleń NaviGate po wysłaniu formularza

Wzór Oświadczenie dla celów ustalenia prawidłowej stawki podatku VAT

Pobierz
Cena netto VAT Cena brutto
1800 zł 23 %  zł
Koszty socjalne

Koszty socjalne:

Opcjonalnie wybierz 1 opcję (wszystkie ceny są cenami NETTO):

*Organizator rezerwuje pokój 2-os. dla kursantów tej samej płci. W przypadku gdy nie będzie wystarczającej liczby kursantów, Uczestnik zgadza się, że jego rezerwacja zostanie zmieniona na pokój 1-osobowy w tej samej opcji, o czym zostanie wcześniej poinformowany.

Wybierz termin noclegu:

Kliknij w pole poniżej aby wybrać daty:

Ilość nocy:

Cena netto VAT Cena brutto
0 zł 23 %  zł

Opis kosztów socjalnych:

Wyżywienie:

 • śniadania - w zależności od wyboru noclegu, śniadanie zapewnione w Hotelu, w którym zapewnione jest zakwaterowanie lub restauracji znajdującej się w tym samym budynku co miejsce szkolenia
 • obiad - obiady zapewnione w restauracji znajdującej się w tym samym budynku co miejsce szkolenia
 • kolacja - kolacje organizowane są po szkoleniu w centrum miasta, w którym odbywa się szkolenie.

W przypadku braku możliwości zapewnienia noclegu w danej opcji oraz terminie, Organizator zastrzega sobie prawo do kontaktu z Uczestnikiem w celu uzgodnienia formy zakwaterowania.

Podsumowanie

Podsumowanie:

Przedmiot zamówienia: Zastosowanie dronów w archeologii (Szkolenie online)

Termin/miesjce: Termin!

Wybrany termin noclegu: Nie zarezerwowano

Wyżywienie: Brak

Przedmiot zamówienia Cena netto VAT Cena brutto
Zastosowanie dronów w archeologii (Szkolenie online) 1800 zł 23%  zł

Suma (koszt całkowity):

 (Netto)  (Brutto)

* zgoda obowiązkowa

Klauzula zgody i klauzula informacyjna dla uczestników szkoleń organizowanych przez Administratora danych:

Rozwiń

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest firma Navigate Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowickiej 8a, 30-415 Kraków.
2. Kontakt z Administratorem danych jest przez e-mail: sklep@navigate.pl
3. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą dla potrzeb Szkolenia.
4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą przez okres realizacji usługi Szkolenia, przez czas nieoznaczony, bądź do momentu odwołania zgody.*
5. Posiada Pan/Pani prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.
6. Posiada Pan/Pani prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
7. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże nieudzielnie zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia udział w Szkoleniu.
9. Pana/Pani dane nie będą przekazywane innym podmiotom.
10. Pana/Pani dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

Uczestnik otrzyma potwierdzenie złożenia zamówienia oraz fakturę na podany adres e-mail: